Категорија: ‘совети за исхрана’

Со диетата Холивуд ослабете 8 килограми за 14 дена

Таа се користи од многу холивудски ѕвезди како Никол Кидман, Кетрин Рита Џонс и Ким Бесинџер. Како резултат на Холивудската диета слабеете од 7-8 килограми за 14 дена. За време на диетата треба да пиете 1-1,5 литри зовриена вода дневно. 1 ден Појадок – црно кафе Ручек – две варени јајца, спанаќ, домати Вечера – […]

Тајната на урдата, која не ја знаеш! Еве што се случува во телото, ако секој ден јадеш од неа

Урдата е еден од најстарите прехранбени производи, кој се консумира со огромна желба од луѓето. Во урдата се содржи апсолутно се што е потребно за човечкото тело – аминокиселини, протеини, млечни масти и витамини. Производот се апсорбира побрзо дури и од јогуртот и може да се јаде во секое време, без никакви ограничувања во количината. […]

Кои се тајните на вечната младост? Како Џенифер Анистон ги живее 50-тите како да има 30 години?!

Нема сомнение дека Friends е серија која стана легенда. Доказ за ова е дека шесте фаворити на гледачите продолжуваат да привлекуваат внимание од малиот екран, 16 години по завршувањето на шоуто. Сепак, има едно прашање што обожавателите продолжуваат да се прашуваат – Како може Џенифер Анистон сè уште да изгледа исто како што правела во […]

Кралицата Елизабета има 94 години: Погледнете во што се состои нејзината исхрана

Иако кралицата Елизабета втора иако наполни 94 година таа изгледа одлично, а медиумите за нејзината топ форма ја открија и можната тајна. Имено кралицата во моментов на своја 91 година изгледа одлично и потполно здраво, а причината за тоа се наоѓа во нејзината исхрана. Медиумите неодамна открија што јаде во текот на денот кралицата за […]

Што после 4 часа ќе се случи во вашето тело, ако изедете грст ореви

Има едно ново истражување кое покажува дека ако јадете грст ореви секој ден, тоа ќе ве заштити од срцеви болести. За 4 часа по земањето на ореви или ореовото масло ќе го подобрите протокот на крв во телото. Ова ќе ве заштити од кардиоваскуларни болести. Професорот д-р Пени Крис Етерон од Пенсилванија, вели дека ако […]