Категорија: ‘совети за исхрана’

Нова, иновативна PROBIOTIC линија на Виталиа: Next Generation Meals за внатрешен баланс

Современиот начин на живот носи свои предизвици меѓу кои е и нездравата исхрана. Како резултат на тоа, се почести се здравствените проблеми, од типот на зголемена телесна тежина, дијабетес, рак, кардиоваскуларни болести, воспалителни болести на цревата и ментални нарушувања. Во последните неколку години се зголемени истражувањата за дигестивниот систем кои ја потврдуваат важноста за одржување […]

Антицелулитна диета – за 6 дена ќе изгубите вишок килограми само онаму каде што ви е најпотребно

Оваа антицелулитна диета е разновидна и богата со вкусови, а резултатот е лесно видлив. Со овој начин на исхрана ќе изгубите вишок килограми само онаму каде што ви е најпотребно. Внесувањето на калории е ограничено на 1200 дневно, но треба да имате на ум дека само диетата не е доволна во борбата со овој непријател […]

All Stars спот на „Паскалин“: Најдобрите го избираат најдоброто

Врвните актерски имиња Никола Ристановски и Јелена Јованова, топ-моделот Катарина Ивановска, Дрита Ислами – атлетичарка, олимпијка и национална рекордерка, како и нашите извонредни музичари Каролина Гочева и Влатко Лозановски се собраа на едно место во новиот ѕвезден ТВ-спот на најдоброто кафе на македонскиот пазар – „Паскалин“. Истрајност, храброст и неуморност се особините што ги поврзуваат […]

Нема да цедите макарони повеќе во мијалникот, откако ќе го погледнете ова видео

Секој ќе се согласи дека пастата е одлична и лесна за приготвување храна, а сортите за подготовка се илјадници. Зовривање вода, ставање на макароните внатре и после 10 минути имате одличен старт за многу вкусно јадење. Има нешто што малку луѓе знаат и тоа е поврзано со она што треба да го направите веднаш откако […]

Шест грешки при правење на палачинки

Грешка # 1: Користите било какви производи кои ќе ги најдете во фрижидерот За палачинките не се потребни посебни состојки. Главните се: млеко, брашно, шеќер и јајца. Но, тоа не значи дека не треба да обрнете внимание на нивниот квалитет. Увери се дека сите производи се свежи и со рок на траење. Ова е единствениот […]