Потребни ви се 15 минути: Пробајте ги овие превкусни кифлички со павлакаПотребни состојки:


600 g брашно
1 прашок за печиво
1 лажичка сол
100 ml масло
1 чаша кисела павлака
200 ml топло млеко
1 коцка свеж квасец
1 лажица шеќер
Жолчка, сусам и зачини за премачкување

Подготовка:


Страни: 1 2