Категорија: ‘Љубов и Секс’

Не ги мамат жените и се вистински „шмекери“: Еве зошто треба да бидете со маж понизок од вас!

Мажите кои не се високи знаат да бидат многу шармантни и повеќе се трудат околу своите партнерки. Исто така, според некои истражувања, поверни им се на жените и имаат повеќе склоности кон семејниот живот… Поподвижни се во креветот Пониските мажи се поподвижни и енергични, а такви се и’ во креветот, а жените тоа и тоа […]

Тајните за убавина на жените од Кореја: Изгледајте и’ до 20. години помлади!

Им се восхитуваме на убавината и снаодливоста на корејските жени… Тие знаат како и’ во педесеттите да изгледаат дваесет години помлади, а нивната кожа изгледа здраво. Дури и’ мажите користат специјална козметика и знаат многу трикови како секогаш да изгледаат добро. Им се восхитуваме на убавината и снаодливоста на корејските жени и мажи и со […]

Родени се еден за друг: Овие 2 хороскопски парови се создадени за вечна љубов

Некои хороскопски знаци се сложуваат полошо во емотивната врска, некои подобро. Но, постојат два хороскопски пара чиишто енергии совршено се совпаѓаат во романтична врска. Рак и Шкорпија Кога Ракот и Скорпијата ќе се спојат, се создава врска која е и интензивна и емотивно богата. Ракот, познат по својата емпатија и грижа, совршено одговара на длабокиот […]

Секогаш подготвени да помогнат: Знаете ли на кои хороскопски знаци можете да сметате и’ во најголема криза

Сте се нашле во проблеми на љубовен, семеен, финансиски, здравствен план?Еве на кого ќе можете да се потпрете! Секој од овие четири знаци има свој стил на помагање и се снаоѓа подобро во еден вид ситуација па најдобро би било меѓу блиските да ги имате сите четири… Девица Ви треба некој кој ќе го расплете […]

23. совети од дете за родителите: Неколку ќе ги запамтите за целиот живот

1. Не ме расипувајте! Знам дека нема да имам што сакам. 2. Не плашете се да бидете строги. Да знам дека некој се грижи за мене. 3. Не ме присилувајте. Ова ќе ме научи дека можам да направам сè со сила. Подобро да реагирам на совети. 4. Немојте да бидете неконзистентни. Ова ме збунува и […]