Категорија: ‘Совети и нега’

Сексот за една вечер: Дали е задоволство или грев?

Сексот за една ноќ – нешто што се случило на многу луѓе, нешто што многу луѓе ревносно го негираат и нешто за кое многу луѓе тајно сонуваат. Зошто има толку спротивставени мислења по ова прашање и зошто за некои сексот за една ноќ е задоволство, за други грев? Нов сајт има за цел да ги […]

Таа се обиде да јаде само банани: Еве што се случило по 12 дена (Видео)

Џулија Тарбат јадела банани во текот на 12 дена. Каков бил резултатот? Не е тајна дека бананите се многу корисен плод. Тие имаат повисоки нивоа на хранливи материи, како фруктоза, сахароза, глукоза и целулоза, кои обезбедуваат ситост на телото за подолг временски период. Бананите може да ја задржат силата и здравјето на срцето и добрата […]

Како да ги препознаете знаците на остеопороза и како влијае консумацијата на Д3 витамин?

 Ја нарекуваат тајна болест, бидејќи нејзините симптоми се појавуваат доцна. Ја нарекуваат и женска болест, бидејќи посебно во делот на менопауза најмногу страдаат коските кај жените. Остеопорозата е се почеста состојба, се зборува за неа и се работи на нејзина превенција. Тоа е состојба каде коските стануваат порозни, меки и кршливи. Оваа ситуација, во голем […]

Сувата и атопична кожа бара посебна нега!

Недостатокот на влага во кожата може да се манифестира на повеќе начини, од обична рапавост, перутање, мали пукнатини на кожата, па до воспалителни промени, затегнатост на кожата и јадеж. Симптомите се разликуваат зависно од тежината на состојбата и засегнатото место. Eucerin предлага 2 групи на производи за нега на сува кожа: EUCERIN®AtopiControl производите се наменети […]

Десет години се борев со неплодност, а потоа кажав дека ако забременам ќе го сторам ова: 3 недели подоцна, лекарите се фатија за глава

Јас и мојот сопруг се запознавме кога имав 15 години, а тој имаше 17 години. Почнавме да се забавуваме и бевме омилена средношколска двојка и знаевме дека таа заедничка љубов што ја имаме е специјална и ќе трае. Така, во 2006 година се венчавме и решивме дека сакавме да основаме семејство, пишува Кристен Таормин во […]