Категорија: ‘Живот’

Како ја надминав болката во мускулите

„Животот со болка знае да биде неподнослив. Ова го кажувам од лично искуство, бидејќи цели две години патев од болки насекаде по телото – почнувајќи од ситно пецкање на нозете, па се’ до агонична вкочанетост во грбот која не ми дозволуваше мирно да спијам. По долгата потрага по решение, конечно можам да кажам дека го […]

Драгa моја, штом ќе остариш: Овие 12 работи никогаш не му ги прави на никој!

Не обидувајте се да ги заштитите најблиските од сето зло во светот. И така, вие не можете да ги заштитите! Запомнете ги следните 12 лекции на време: 1. Не солете памет никому Дури и ако сте убедени дека имате право. Запомнете колку се вознемиривте во млада возраст. И, дали ги слушавте советите? 2. Не помагајте, […]

ЗНАК ЗА ЗДРАВО СРЦЕ – ЛИЦАТА КОИ ЧЕСТО ПЛАЧАТ СЕ ПОСЕБНИ

Луѓето на различни начини ги изразуваат своите емоции. Со плачењето главно се поврзува длабоко чувство на тага. Според психолозите плачењето е здраво, а лицата кои често плачат се посебни. Плачењето го намалува стресот – ако сте личност која лесно ги покажуваа емоциите, тогаш лесно ќе се носите и со животните ситуации, пишува news24. Откако ќе […]

Жена без маж е дама, а маж без жена е изгубен случај …

Учете ги своите ќерки да бидат жени кои кога одат по улица земјата ќе се тресе од нив. Не им купувајте играчки розеви шпорети и тавчиња, купувајте им книги. Терајте ги да читаат, да учат, да бидат информирани за многу работи, за кога ќе седнат на маса со мажи освен со убавина да ги освојат […]

Тоа што го направи Коби за својата ќерка 27 дена пред нивната смрт, навистина ќе ви го скрши срцето

Иако имаше само 13 години, Гиана веќе покажа одличен кошаркарски талент, а Коби беше убедена дека ќе има голем успех. Затоа го заштитил нејзиниот прекар, инспириран од прекарот Блек Мамба. На помалку од еден месец пред нивната фатална несреќа со хеликоптерот, Коби Брајант поднесе барање за трговска марка за прекарот на неговата ќерка „Мамбацита“. Тој […]