Категорија: ‘Најново’

Водата во Македонија која лечи многу болести: Овде најчесто доаѓаат оние кои имаат проблеми со стомачни заболувања, но и бубрежни болести

Овде најчесто доаѓаат луѓе кои имаат проблеми со стомачни заболувања, уринарниот тракт но и бубрежни болести за да наточат од минералната вода. Водата навистина има остар мирис и специфичен вкус, но вреди да дојдете и да ја пробате. Овде не доаѓаат само луѓе кои имаат мака, местото иако не е експонирано, го посетуваат голем број […]

Седум работи кои Девицата ќе ти ги каже – Тие се наставниците кои ни се потребни на сите …

Се вели дека Девиците се директни, прагматични и практични. И мора да има вистина во тоа. Но, Девиците се многу други работи. Тие се силни, сигурни, активни. Тие се намерни, борбени и храбри. Тие се инспиративни и инспирирани. Тие се наставниците што ни се потребни на сите … 1. Не постојат невозможни соништа. Веројатно сте […]

Мажите на брадата имаат повеќе бактерии отколку кучињата на крзното

Лоши вести за гордите сопственици на брада. Научниците откриле дека бактериите се наоѓаат кај брадата на мажите. Со ова истражување, научниците сакаа да го утврдат ризикот луѓето да се заразат со кучешко заболување преку магнетна резонанца, што исто така го користеле ветеринарите, пишува DailyMail. Во една студија објавена во списанието European Radiology, научниците во неколку […]

Диета: За 24 часа ќе се ослободите од токсините и ќе го израмните стомакот

Освен што ќе имате рамен стомак (секако доколку немате голем вишок килограми) за 24. часа, овој режим ќе ве исчисти од сите токсини. Ако наскоро имате некоја забава, настан или венчавка, а треба да го носите својот омилен фустан, мрсните талози на стомакот се нешто најлошо што може да ви се случи. За овие пригоди […]

Денешен хороскоп (22.05.2024) – Што не очекува денеска според хороскопскиот знак?!

Овен Работа: На Овенот му претстои успешен и активен ден, без разлика дали се работи за завршување на претходно преземените обврски, или пак ќе одлучите да започнете нова иницијатива. Љубов: Многу позитивна атмосфера и добро расположение ќе ве придружуваат на љубовно поле во текот на овој ден, особено кога станува збор за шармантни и освојување […]