Loading...

Категорија: ‘Астрологија’

Тие се сигурни во себе, никогаш не потклекнуваат и знаат кон што се стремат: Општи карактеристики за хороскопскиот знак ЈАРЕЦ

Јарец е десеттиот знак на хороскопот, а како и симболот на нивниот знак, јарецот е секогаш спремен да се искачува повисоко до целта. Тие се сигурни во себе, никогаш не потклекнуваат и знаат кон што се стремат. Себеси се ставаат на висока и недостижна позиција, бидејќи сакаат да ги гледаат нештата од сигурно место. Лицата […]

Лавовите се лутат, но не се опасни, a овните немаат трпение: Како се лутат хороскопските знаци?

Овните немаат трпение Ништо не ги вознемирува припадниците на овој знак како недостатокот на преданост и непочитување на редот, а во состојба се да се се налутат и за најмала ситница, бидејќи секоја навреда ја доживуваат како напад на егото. Бидејќи се исклучително темпераментни, во нападите на бес не бираат средства за да му се […]

Лавот да побара овен, а бикот девица! Љубовен хороскоп и за останатите хороскопски знаци

Овен Аморовата стрела ќе ја фрлите кон Стрелецот, бидејќи е општопознато дека овие момчиња можат да ви приредат незаборавни моменти. Припадниците на овој знак позитивно ќе делуваат на вас, проширувајќи ви го кругот на интереси и правилно насочувајќи ја вашата енергија. Со мажот Овен било која жена секогаш ќе се чувствува заштитено, а во кревет […]

Хороскопските знаци што ќе се збогатат во април

Овен Април ќе биде многу поволен период за вас бидејќи го заслужувате тоа. Овој месец на вашата врата ќе ви тропне една, а можеби и повеќе бизнис и професионални шанси. Немојте да се воздржувате и покажете го она што го умеете. Ќе имате доволно енергија да завршите сè што ќе започнете. Ваквата шанса кај вас […]

ВЕЛИ ДА, А МИСЛИ НЕ: ОВОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК ГО КАЖУВА САМО ТОА ШТО САКАТЕ ДА ГО СЛУШНЕТЕ

Личностите родени во овој хороскопски знак може да бидат шармантни, дипломати, добродушни и исполнети со мир. Но, исто така имаат и проблеми во своите односи. Тие се благословени со голема способност да гледаат од двете страни на приказната, со што може да го смират својот партнер, но исто така може и да ги прикриваат своите […]