Категорија: ‘Астрологија’

Звездите откриваат – Многу луѓе не поднесуваат самотија, но не и тие: На овие хороскопски знаци не им треба никој!

Многу луѓе ја мразат самотијата, се чувствуваат несигурно и незаштитено. Овие хороскопски знаци се чиста спротивност. Скорпија Скорпиите сакаат друштво, но во некои моменти им е потребна и самотија. Тие копнеат за својот мир, кога можат да ги слушнат своите мисли, да поразмислат за се’ што им е во главата и донесуваат одлуки. Ако го […]

Денешен хороскоп (18.06.2024) – Што не очекува денеска според хороскопскиот знак?!

Овен Работа: Без разлика на количината на енергија што ја вложувате, многу работи би можеле да останат недовршени, но без ваша директна вина. Љубов: Не дозволувајте луѓе со лоша енергија да се држат до вас, да ви го трошат времето и дополнително да ве нервираат. Здравје: Многу добро. Текстот продолжува на следната страна

Неделен хороскоп за сите хороскопски знаци: Прочитајте што ве советуваат ѕвездите за оваа недела од понеделник 17.06.2024 до недела 23.06.2024

Овен Работа: Просечната работна недела е пред повеќето типични Овни. Деловниот сегмент е нагласен, но не баш како најпозитивен или најповолен за вас. Без разлика на количината на енергија што ја вложувате, многу работи би можеле да останат недовршени, но без ваша директна вина. Од друга страна, се ви е преку глава и буквално одолговлекувате […]

Денешен хороскоп (17.06.2024) – Што не очекува денеска според хороскопскиот знак?!

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат обврските со забрзано темпо, што на другите нема да им биде лесно да го следат. Љубов: Може да надминете потенцијален конфликт на мислења со саканата личност за некои важни прашања доколку двајцата одлучите да ги направите потребните отстапки. Здравје: Многу […]

Хороскоп за денес за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за денес, 16.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Реално е дека овој ден ќе помине мирно и без поголем товар. Користете го за многу потребниот одмор и подготовка за следната работна недела. Љубов: На љубовен план, конечно би можеле да ставите крај на некои дилеми од минатото, кои ве оптоваруваат веќе некое време. Здравје: Би уживале во физичка активност. Текстот продолжува […]