Категорија: ‘Убавина и здравје’

Диета со јогурт од велнес експертот Џени Меј: Како да се храните 14 дена?!

Како до намалена телесна тежина? Еден од последните трендови во диеталната исхрана е нагласувањето на јогуртот. Автор на 14 -дневната диета со јогурт е велнес експертот Џени Меј. Овој режим на исхрана е веќе тестиран од ѕвездите како Кортни Кокс, Дејвид Аркет и некои од моделите на издавачка куќа за долна облека Victoria’s Secret. Диетата […]

Држете го вашиот прст во оваа положба … Погледнете што ќе се случи со вашето тело

Техниката Џин-Шин-джицу претставува практика која е тесно поврзана со медитацијата. Древната уметност учи масажа на прстите, и како се применува притисокот врз конкретни точки во комбинација со респираторните вежби и тоа ја води свеста до состојба во која лесно се влијае на емоциите и чувствата. Палец Излегува дека палецот на раката е главниот генератор на […]

Најдобрите трикови со сода бикарбона која секога жена треба да ги знае

Уште од античкиот Египет, луѓето знаеле за придобивките од сода бикарбона. Веќе е познато денес, и има околу 300 начини да се користи со векови од домаќинките низ целиот свет. Ви ги претставуваме 15-те најпопуларни трикови за сода бикарбона. Веројатно веќе го имате овој производ во домот, но дали го користите за нешто друго освен […]

Завиткајте ги нозете со неколку слоја фолија. Тоа што ќе се случи по 1 час, ќе го изненади и вашиот лекар

Алуминиумската фолија е уникатен материјал. Третманот со помош на фолија е практикуван уште во древна Кина: тие ја поставувале фолијата на биолошките активни точки кои одговараат за работата на болните органи. Деталниот опис на методот за лекување со помош на фолија, го дава лекарот-психотерапевт Вилхелм Рајх. Со фолија може да се излечи настинка, ишијас, цервикална […]

Сопруга ДЕВИЦА: Чувајте ја како капка вода на дланка, затоа што нема да најдете подобра сопруга!

Таа е достојна жена и ретко се наоѓа. Тие се претежно повлечени лица кои не ги споделуваат своите тајни со другите, иако изгледаат многу социјални и забавни. Всушност, тие се. Тие ги сакаат луѓето и сакаат да се дружат со нив. Но, тие генерално се дистанцираат во овие односи за да не бидат повредени. Тие […]