Категорија: ‘Убавина и здравје’

Мајка ми ме напушти пред 4 години, ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но таа ме блокираше

Животната приказна на малиот Дејан ќе ви го скрши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, единаесетгодишниот Дејан пешачи пет километри низ шума за на училиште. Го дели креветот со баба, а живее во дрвена куќа без бања или вода, каде електричната енергија честопати се губи. Но, тоа не е најтешкиот […]

Шест ефтини идеи за вашето слободно време

Економската криза може да доведе до хаос во вашата врска. Добрата вест е што веќе не треба да останете дома затоа што семејниот буџет е низок. Подолу следат 6 идеи за вашето слободно време, за кои не се потребни сериозни инвестиции, но во исто време ви гарантираат добро поминато време. 1: Прошетајте на едно дневно […]

Јапонски научници: Луѓето со оваа крвна група се …

Јапонските научници дошле до заклучок дека карактерот на едно лице е одреден според неговата крвна група. Како што е познато, AB негативната крвна група е најмалку застапена. Излегува дека луѓето со крвна група 4 се најбалансирани и смирени. Тие исто така успеваат да се прилагодат на критичните ситуации. Оваа крвна група имаат тенденција за рационализам […]

Таа не знаеше зошто нејзиниот сопруг сакаше развод сè додека не погледна во тетратката на нејзиниот син

Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак. Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на пријатни емоции од почетокот на врската само го влошуваат разочарувањето и предизвикуваат многу луѓе да донесат најтешка одлука и да се разведат. Чудно како што звучи, но тајната на среќен семеен […]

Неколку работи за кои не треба да зажалите дека сте ги купиле или сакате да ги имате

Секој родител знае дека кога децата се појават, компромисите почнуваат. Како почеток доаѓа лишувањето од сон. Нема како да спиете додека реткото богатство плаче. Во годините работите со спиењето се нормализираат, но компромисите продолжуваат. Многу мајки заборавиле да излезат со пријателките и да купат сосема спонтано нов фустан или чевли. За редовните посети на фризер и […]