Категорија: ‘Мода’

ПОУБАВА ДРОГЕРИЈА НА СТАРО МЕСТО: РЕНОВИРАЊЕ НА dm ВО ТЦ CITY MALL

Заради реновирање, дрогеријата во ТЦ City Mall во период од 23.1 до 22.2.2023 година ќе биде затворена. По тој повод, dm на своите купувачи им нуди –15% попуст на АПСОЛУТНО СЀ..и на веќе намалените производи! Овие попусти ќе траат од 19-ти до 22-ри јануари. Дополнително, до 22.2.2023 со секоја сметка во оваа дрогерија ќе добиете […]

Инстант шопинг кредит од Комерцијална банка за уживање во East Gate Mall

Скопје, 26.12.2022 година – Комерцијална банка и East Gate Mall лансираат Инстант шопинг кредит за вистинска слобода во купувањето на самиот почеток од сезоната на празничните попусти. Инстант кредитот е создаден за едноставно и ефикасно пазарење во East Gate Mall. Кредитот е со максимален износ до 120.000 денари и со рок на отплата до 60 […]

ПРАЗНИЧНИТЕ ПОПУСТИ СТАРТУВААТ СО WHITE NIGHT SHOPPING ВО EAST GATE MALL од 26 декември

Ист Гејт Мол најавува прекрасен викенд со новогодишен базар, прекрасна детска програма со жонглери, новогодишна претстава, настап на Златно Славејче, настап на ДНК и Нокаут, и празнични попусти кои стартуваат со Бела Ноќ. На 26 декември дојдете на шопинг до полноќ и искористете ги попустите до -50%. Повеќе информации за брендовите https://eastgatemall.mk/praznichnite-popusti-startuvaat-so-late-night-shopping-vo-east-gate-mall/   Ист Гејт Мол […]

Храна која може да ве отруе! Никако не ги подгреваjте овие јадења

Овие јадења никако не смеете да ги подгревате, може да се отруете! Дали некогаш сте направиле полна тава мусака, спанаќ или чорба од печурки и секако, бидејќи не сте успеале се` да изедете, сте оставиле нешто и за утредента? Седниот ден, ќе го подгреете тоа јадење, несвесни за штетноста на тоа. Прочитајте зошто не би требало […]

Тинејџерски грешки за шминкање – Еве што не треба да правите!

Прочитајте подолу за да откриете дали ги направите овие недопуштени грешки! Нанесувате паста за заби на вашите мозолчиња Вие ги имате донесено сите совети што вашиот најдобар пријател ви ги дал на училиште, но сега е време да се ослободите од нив и да престанете да нанесувате паста за заби на вашите мозолчиња, на пример. […]