Категорија: ‘Мода’

Цел живот, погрешно ја миеме косата (12 совети од лекар)

Таква едноставна и позната постапка како миење на косата, многумина од нас прават погрешно. Затоа решивме да разговараме со лекар и да откриеме кој е вистинскиот алгоритам за миење на косата. Дали некогаш сте се запрашале колку шампон да ставате? Колку често да ја миете косата? Не дозволувајте вашата коса да се извалка Главата треба […]

Подмладете се без пластични операции: Овие совети кои ќе ви помогнат да изгледате младо

Без разлика колку години имате, сите заслужуваат да изгледаат и да се чувствуваат совршени, а тоа можеме да го постигнеме само доколку тие навистина започнат да се грижат за себе. Затоа, почнете повторно да се заљубувате во вашиот изглед со овие пет едноставни правила. „Добијте“ тежина Научно е докажано дека изгледот на возраст над четириесет […]

Таа стави сода бикарбона под очите – откако ќе видите зошто и вие ќе направите исто

Можеби знаете дека содата бикарбона се користи за да приготвите вкусни колачи, торти, колачи, за чистење на кујнски елементи. Доста жени низ целиот свет ја користат содата и за подобрување на здравјето на кожата секој ден. Само погледнете ги етикетите на козметичките производи кои ги користите, и ќе забележите дека дури и најдобрите креми за […]

Неколку интересни идеи – 18. начини како да бојадисате велигденски јајца (Фотографии)

Велигден се приближува, а како што знаеме, јајцата треба да ги насликаме уште во четврток, а оние кои сакаат да бидат свежо приготвени, можат да го сторат тоа и во сабота. За што и да се одлучите, не заборавајте дека првото јајце секогаш треба да биде во црвена боја. Сега, сепак, ќе ви покажеме неколку […]

Кампањата „ Следно поглавје“ на АУЕ-ФОН е вистински избор за секој иден студент

Американскиот универзитет на Европа–ФОН применува најсовремени образовни програми кои нудат флексибилни и просперитетни студии, ставајќи го студентот секогаш во фокус на интересот. Со новата кампања „Студирај на АУЕ-ФОН, плати како на државен“, кампања креирана согласно интересот и потребите на младите луѓе,  АУЕ – ФОН продолжува со примена на холистичкиот систем за рано пријавување на сите […]