Категорија: ‘Живот’

Рецепт за раст на косата – ги остави лекарите со отворена уста

Секој сака да има убава коса која изгледа жива и здрава. Постојат многу третмани кои нудат брз раст на косата и ја негуваат косата, но тие се скапи и често неефективни. Во оваа статија ќе ви покажеме еден домашен рецепт кој ќе го стимулира растот на косата и ќе го подобри нејзиниот квалитет. Рецепт за […]

Се оженил со убава девојка. Еден ден таа се разболела од кожна болест, но тој го изгубил видот …

Маж се оженил со убава девојка. Многу ја сакал неа. Еден ден развила кожна болест и полека почнала да ја губи убавината. Само што тоа се случило нејзиниот сопруг заминал на турнеја. По враќањето имал несреќа и го изгубил видот. Сепак, неговиот брачен живот продолжил како и обично. Но, како што поминувале деновите, таа ја […]

Користете медицинска заштита од сонце со минерални филтри кои ги одбиваат штетните УВ зраци!

Сонцето го подобрува нашето расположение, ја подобрува циркулацијата, метаболизмот на нашето тело, продукцијата на витаминот Д,  ги поттикнува и одбранбените механизми на нашата кожа, но истовремено мора и да се заштитиме од него, посебно при предолга изложеност, а особено децата. Нанесувањето на квалитетна крема за заштита од сонце е клучно за сигурна и здрава кожа, […]

Каде мажите најмногу сакаат да водат љубов?

Излегува дека по спалната соба најпретпочитаната просторија во живеалиштето за интимност е кујната. Речиси една третина од анкетираните жени и мажи признаваат дека токму таму најмногу се чувствуваат склони за секс. 29 % ја определиле кујната за секси место, и навистина имале таму секс. Интересен факт е дека, за 17 проценти од испитаниците исклучително возбудувачки […]

20 животни принципи по кои се водат водолиите

Водолиите имаат темперамент со кој ја освојуваат љубовта и почитта на другите. Тие имаат доволно самодоверба за да дозволат работите да течат природно. Ако имате луѓе со овој знак во својот живот, знајте дека можат да ви понудат долготрајно пријателство, единствен поглед на работите, вистинската верзија на самите себе и храброст да бидете она што […]