Категорија: ‘Совети и нега’

Медицинска козметика која го отклучува целосниот потенцијал на кожата!

Во свет опседнат со минливи трендови, се бара светилник на сигурност и доверба кога станува збор за природна убавина на кожата. Ретки се луѓето кои не подлегнуваат на минливите моди, туку се фокусираат на трендови на безвременска убавина. Во Париз, градот на љубовта и високата мода, луѓето зрачат со елеганција без напор, што одекнува во […]

Остварете ја вашата желба оваа недела со чаша вода

Вадим Зеланд е современ руски мистик и писател. Тој е автор на методот за управување со реалноста наречена „сурфање на реалноста“, која е претставена во шест книги. Теоријата за транссурфинг се заснова на концептот на мултиверзум и на четири димензии. Зеланд е мистериозна личност и малку се знае за него. Тој за себе пишува дека […]

Како да се ослободите од сите болки во телото за 15 минути со прстите!

Ова е еден интересен и едноставен метод за усогласување на целото тело. Ако го правите само 15 минути на ден, ќе се ослободите од многу проблеми во организмот. Džin sin džicu – е античка форма на јапонска лековита уметност, која помага во балансирање на емоциите, благодарение на стимулацијата на точките на рацете, пишуваат од Успешна […]

НАСА го пресмета хороскопот со прецизност – погледнете каков хороскопски знак сте!

Ако сте некој од луѓето кои веруваат во ѕвездите и нивниот судбоносен аранжман, тогаш оваа информација ќе ви изгледа доста интересна и веројатно ќе ви ја промени перцепцијата за зодијакот. Излегува дека НАСА одлучила да направи точни и научни пресметки за да им даде на луѓето најточен зодијак (доколку научниците веруваат во судбината и кармата). […]

Завиткај ги нозете во неколку слоја фолија. Тоа што ќе се случи по 1 час, ќе го изненади и вашиот лекар

Алуминиумската фолија е уникатен материјал. Третманот со помош на фолија е практикуван уште во древна Кина: тие ја поставувале фолијата на биолошките активни точки кои одговараат за работата на болните органи. Деталниот опис на методот за лекување со помош на фолија, го дава лекарот-психотерапевт Вилхелм Рајх. Со фолија може да се излечи настинка, ишијас, цервикална […]