Категорија: ‘Љубов и Секс’

Полни џебови на пари и среќа за овие хороскопски знаци во 2020 година

Новата 2020 година веќе тропа на вратата, а прашањето на кое сите сакаат да одговорат е што точно ги очекува?! Лавовите ќе добијат дарежливи подароци од судбината во 2020.та година. Работите ќе се случуваат во нивните животи што не можат да се објаснат на било кој начин. Ќе се чувствуваат инспирирани, а промените ќе им […]

Таа не знаеше зошто нејзиниот сопруг сакаше развод сè додека не погледна во тетратката на нејзиниот син

Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак. Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на пријатни емоции од почетокот на врската само го влошуваат разочарувањето и предизвикуваат многу луѓе да донесат најтешка одлука и да се разведат. Чудно како што звучи, но тајната на среќен семеен […]

Неколку работи за кои не треба да зажалите дека сте ги купиле или сакате да ги имате

Секој родител знае дека кога децата се појават, компромисите почнуваат. Како почеток доаѓа лишувањето од сон. Нема како да спиете додека реткото богатство плаче. Во годините работите со спиењето се нормализираат, но компромисите продолжуваат. Многу мајки заборавиле да излезат со пријателките и да купат сосема спонтано нов фустан или чевли. За редовните посети на фризер и […]

По што копнеат мажите најмногу кај жените?

Мислите ли дека знаете за што копнеат мажите најмногу од сè? Повеќето жени ги даваат следните одговори: – Мажите сакаат жена која секогаш ќе се согласува со нив. – Мажите копнеат за секс – тие сакаат жена која секогаш ќе вели “да”. – Сите мажи сакаат девојка со совршено тело. Мажите се немоќни да се спротистават […]

12 минути се доволни да го освоиш: Како да ја фасцинирате вашата симпатија?!

Во 1968 година американскиот лекар Кенет Купер измисли голем број на тестови за физичка издржливост со времетраење од 12 минути. Излегува дека, сепак, “12-те минути на Купер” можат за повеќе работи да бидат користени. Истражување со учество на 2000 парови волонтери покажува дека 12 минути се доволни за да заинтригирате непознат маж. Како да го […]