Категорија: ‘Диети’

Диета која ќе ви помогне да ослабете 2 килограми за само еден ден

Милиони луѓе ширум светот го започнуваат денот со чаша топол чај. Некои го пијат со шеќер, некои без, некои пијат само зелен чај, а некои црн и др. Дали сте слушнале за диета со чај? Исхрана со зелен чај и млеко. Диетата со млеко и зелен чај е најпопуларнa меѓу оние кои сакаат да ослабат, […]

Чај-чудо: За три дена со овој чај ќе ослабете пет килограми!

Магдоносот е компонента која е многу корисна и треба да ја консумирате за детоксикација на вашето тело. Можете исто така да го користите ако сакате да се ослободите од вишокот килограми. Има одлични диуретични способности кои се многу добри за здравјето. Во овој пост ќе ви претставиме рецепт за магдонос кој ќе ви помогне да […]

Таа јадела само банани: Еве што се случило по 12 дена (Видео)

Џулија Тарбат јадела банани во текот на 12 дена. Каков бил резултатот? Не е тајна дека бананите се многу корисен плод. Тие имаат повисоки нивоа на хранливи материи, како фруктоза, сахароза, глукоза и целулоза, кои обезбедуваат ситост на телото за подолг временски период. Бананите може да ја задржат силата и здравјето на срцето и добрата […]

Адел се преполови со помош на супер диета: Еве како таа слабееше минимум 3,5 кг неделно !

Супер диета која чини најмалку 3,5 фунти неделно им помогна на многумина, вклучително и Адел, да ја изгубат тежината драстично без вежбање. Всушност, Камила Годис разви систем кој го доведува телото до совршенство, користејќи диета која го охрабрува организмот да согорува маснотии. Таа додава дека 90 проценти од успехот на Адел е придржување кон диетата […]

Баланс+ Имуно од Бимилк е новиот функционален јогурт за јакнење на имунитетот

  (Битола, 10.11.2020) – Голем број љубители на Баланс+ отсега ќе имаат прилика да уживаат во потполно различниот Баланс+ Имуно, кој е новиот функционален јогурт од Бимилк. Новиот производ се вбројува во функционална храна, затоа што покрај основните хранливи состојки содржи уште и природни култури кои докажано го зајакнуваат имуниот систем, комплекс од 3 витамини […]