Категорија: ‘Диети’

Диета со јогурт од велнес експертот Џени Меј: Како да се храните 14 дена?!

Како до намалена телесна тежина? Еден од последните трендови во диеталната исхрана е нагласувањето на јогуртот. Автор на 14 -дневната диета со јогурт е велнес експертот Џени Меј. Овој режим на исхрана е веќе тестиран од ѕвездите како Кортни Кокс, Дејвид Аркет и некои од моделите на издавачка куќа за долна облека Victoria’s Secret. Диетата […]

Со диетата Холивуд ослабете 8 килограми за 14 дена

Таа се користи од многу холивудски ѕвезди како Никол Кидман, Кетрин Рита Џонс и Ким Бесинџер. Како резултат на Холивудската диета слабеете од 7-8 килограми за 14 дена. За време на диетата треба да пиете 1-1,5 литри зовриена вода дневно. 1 ден Појадок – црно кафе Ручек – две варени јајца, спанаќ, домати Вечера – […]

Диетата која ги согорува мастите: Резултатите ќе ги забележите за само недела

Според оние кои веќе ја пробале, резултатите ќе ги забележите за само недела. Диетата делува одлично на вашето здравје затоа што е преполна со антиоксиданти, влакна и витамини. Рецепт: 1 лажичка чиа семки, 1 лажиќка мед, сок од еден лимон, 1 чаша вода 2,5 дцл. Ставете ги чиа семките во вода и оставате да стојат […]

Момчето ја оставило бидејќи била „предебела“, а погледнете како изгледа денес

Евa Минзук e од Велика Британија. Таа успеала да намали 32 килограми и се сеќава на времето кога имала 100 килограми и се чувствувала премногу незгодно. Таа се решила на брза и ефективна диета откако нејзиното поранешно момче ја оставил, бидејќи била предебела. – Бев тажна, па јадев уште повеќе за те се утешам. Имав […]

Кои се тајните на вечната младост? Како Џенифер Анистон ги живее 50-тите како да има 30 години?!

Нема сомнение дека Friends е серија која стана легенда. Доказ за ова е дека шесте фаворити на гледачите продолжуваат да привлекуваат внимание од малиот екран, 16 години по завршувањето на шоуто. Сепак, има едно прашање што обожавателите продолжуваат да се прашуваат – Како може Џенифер Анистон сè уште да изгледа исто како што правела во […]