Тело како на Ирина ШејкСексипилната руска манекенка Ирина Шејк постојано докажува зошто е една од најпознатите платени меѓу колешките во модната индустрија.


Девојката на фудбалскиот ас Кристијано Роналдо е висока 178 сантиметри и тежи 59 килограми и родена е на 6 јануари 1986 година. Откако беше избрана за девојка на корицата на култниот број на Sports Illustrated за костими за капење во 2007 година, госпоѓица Шејк секогаш е присутна во изданието за мода на плажа.

irinaseik1


Таа има ТОП фигура, но отворено вели дека не е приврзаничка на многу строгите диети и покрај својата професија. Ирина спортува редовно. Има на располагање личен тренер и во текот на неделата барем пет пати посетува теретана. Тренира совесно и верува дека така ги ликвидира негативните последици од обземените калории.


Таа главно се храни со природни производи : месо, зеленчук, морски плодови, риба. Пиењето доволно вода е едно од задолжителните правила на познатата манекенка. Всушност денот и започнува со две чаши вода. Таа верува дека водата и го регулира апетитот.

irinaseik2