Loading...

Категорија: ‘Вежби за жени’

Македонките полудеа по хроно исхраната: Јадете се и слабејте и до 20 килограми месечно (Фото)

Во последно време трендот на режим на хроно исхрана расте. Речиси секоја втора жена од Балканот полуде по овој начин на исхрана и диета, а крајните резултати се неверојатни. Брзо и здраво слабеење, со вкусна храна… Звучи супер нели? На Фејсбук групата „Хроно исхрана- Др. Грифинг“, 190 000 членови од Србија, Македонија и Хрватска секојдневно […]

4 познати жени кои избраа да немаат деца

Секој во Холивуд и во целиот свет ги знае нивните имиња. Ги обожаваат, се поклонуваат, ги подигаат на култ … Тие се познати жени кои имаат направено многу за својата кариера. Дури и повеќе отколку што e потребно. Не е јасно дали причината за не создавање на генерација е слава и патот кон врвот, или […]

Диетата на гејшите: Таа е брза и строга диета. Само за 5 дена може да симнете меѓу 3 и 7 килограми

Диетата на гејшите е брза и строга диета. Само 5 дена со диетата на гејшите може да симнете меѓу 3 и 7 килограми. Таа вклучува 3 елементи – зелен чај, кафеав ориз и млеко. Зелениот чај е најпопуларниот чај за слабеење. Тој го забрзува метаболизмот и помага да ги исчистиме акумулираните токсини од телото. Кафеавиот ориз е основа […]

Кои се трите хороскопски знаци со најтежок карактер?

Дали некогаш сте се запрашале зошто сте толку голема слама и секогаш сакате да бидете свои? Дали ви кажаа дека немате многу добар карактер и дали треба да бидете порезервирани и трпеливи? И дали ги запознавте луѓето со кои едноставно не можете да излезете и се прашувате како можете да бидете пријатели? Да, постојат такви […]

8 навики на Доктор Оз со кои ќе се радувате на подобро здравје

Познатиот доктор Мехмет Оз кој има телевизиско шоу, вели дека со неколку лесни секојдневни навики ќе се радуваме на подобро здравје. 1. 7-минутни јога вежби – Јога вежбите се важни за здравјето на еден организам, бидејќи тие го тонизират телото, помагаат на умот да се концентрира полесно и го зголемуваат приливот на адреналин. Одвојте само […]