Категорија: ‘Време за себе’

Седум проблеми кои мора да ги споделите со гинекологот

Ако ве облева пот кога треба да влезете во ординацијата на вашиот гинеколог, имајте на ум дека е најважно да бидете отворени и на докторот да му го изнесете секој проблем што се однесува на репродуктивното здравје. Еве неколку проблеми кои жените најчесто ги премолчуваат пред гинекологот. Болен сексуален однос Околу 15 проценти од жените, […]

Да преболите некого и да продолжите понатаму е една од најтешките работи во животот

Боли како пекол. Но, треба да се будите секој ден и да го продолжите животот без таа личност. Да преболите некого и да продолжите понатаму е една од најтешките работи во животот. Особено ако тоа е некој со кого сте ја виделе иднината. Затоа е потребно да се продолжи понатаму на вистински начин. Завршете ја […]

Европа го претстави брендот „1882“: премиум чоколадо со врвни состојки!

Уште од почетокот на нејзиното постоење, фабриката за задоволства „Европа“ ги одбира најдобрите состојки за да создаде квалитетни и слатки производи за потрошувачите. Овојпат, преку новиот бренд „1882“ чие име ја симболизира годината на основање на фабриката, „Европа“ претставува чоколада со премиум вкус која ќе го прошири асортиманот на вкусни уживања со уште едно врвно […]

Вежбањето најдобар лек за слабеење! Со едно потење може да изгубите 2 до 6 проценти од својата тежина

Неколку факти што не сте ги сретнале или запомниле за потењето, а со кои подобро ќе го разберете своето тело и начинот на кој тоа се грее и лади. Човекот има од 2 до 4 милиони потни жлезди. Жените имаат повеќе потни жлезди од мажите, но машките жлезди лачат поголема количина пот. Потењето поради вруќина, […]

Работите кои ќе ве мотивираат да изгубите некој килограм

Помислата на облекување на бикини можеби за некои е доволна мотивација, но кај некои е потребна поголема стимулација. Погледнете ги главните мотиватори за губење килограми: Станете најдобар пријател со вашето омилено бикини Персоналниот тренер, Никол Винхофер ги советува дамите да носат костими за капење по дома. Носете го додека ги обавувате дневните домашни обврски. Ќе […]