Категорија: ‘Време за себе’

Модeн пропуст од машки агол – Што мажите не сакаат кај жените?!

Иако сме сигурни дека мажите не ја разбираат модата исто колку и ние, мора да го прифатиме фактот дека и тие сега се запознати со трендовите и точно знаат што сакаат и што не! Тие навистина забележуваат што носиме, некои модни парчиња ги оставаат без здив, а некои воопшто не ги сакаат. Кога станува збор […]

Најдобар тренинг за целото тело кој морате да го пробате

Екипата вели дека вежбањето на неа е многу едноставно, а резултатите се неверојатни Екипа ентузијасти открила поради што е толку добар, иако повеќето луѓе воопшто не ги прават. Rowing machine, справа за веслање или веслачки ергометар е справа која веројатно ја гледате во салите за вежбање, но или никогаш не сте ја пробале или на […]

Тајни за убавина на жените од Кореја: Изгледајте и’ до 20. години помлади!

Им се восхитуваме на убавината и снаодливоста на корејските жени… Тие знаат како и’ во педесеттите да изгледаат дваесет години помлади, а нивната кожа изгледа здраво. Дури и’ мажите користат специјална козметика и знаат многу трикови како секогаш да изгледаат добро. Им се восхитуваме на убавината и снаодливоста на корејските жени и мажи и со […]

Александра Илиевска е прогласена за ‘Најдобар студент’ на Меѓународниот Балкански универзитет

Александра Илиевска е прогласена за најдобар студент на Меѓународниот Балкански универзитет (МБУ) во Скопје за Генерација 2023, личност која обожава да чита поезија, а студиите по политичките науки беа нејзин прв избор предизвикувајќи ја нејзината љубопитност и иницирајќи позитивни промени во општеството во кои и таа активно може да придонесе. „Ги завршив моите додипломски студии […]

Десет години се борев со неплодност, но потоа си ветив дека ако забременам ќе го сторам ова: Три недели подоцна, лекарите се фатија за глава

Јас и мојот сопруг се запознавме кога имав 15 години, а тој имаше 17 години. Почнавме да се забавуваме и бевме омилена средношколска двојка и знаевме дека таа заедничка љубов што ја имаме е специјална и ќе трае. Така, во 2006 година се венчавме и решивме дека сакавме да основаме семејство, пишува Кристен Таормин во […]