Категорија: ‘Џет сет’

Изборот на најуспешните Мажи на годината за 2021 ќе се оддржи на 14.12.2021

Овааа година традиционално по четврти пат ќе се одржи настанот „Мажи на годината 2021“. Секоја година настанот се одржува последната среда од месецот ноември кој е месец на машкото здравје, но поради тргичната автобуска несреќа која што се случи во Бугарија, овогодинешниот избор на најуспешните мажи во Македонија ќе се одржи на на 14-ти декември, […]

Успешно заврши и третиот фестивалски ден на музичкиот фестивал „АНДЕРФЕСТ“

Заврши музичкиот фестивал АНДЕРФЕСТ 2019. Третиот, воедно и последен фестивалски ден започна со својата програма во 16 часот а први настапија танчерите од студиото за танц Eat The Beat кои имаа одличен настап на кој нивните талентирани танчари ги презентираа своите вештини. Следуваше настапот на музичкото училиште Гитара 5 при што талентираните ученици од ова […]

Видео+фото: Викторија Лоба и Тајзи го промовираа летниот хит „Каде сме ние“

Каде сме ние е новиот летен хит на Викторија Лоба и раперот Тајзи за кој се одржа промоција на видео записот и песната во ресторанот FOUR, поддржано од Дуна компјутери и Орифлеим, во присуство на нивните соработници, медиуми и пријатели. Песната е во поп модерен стил, комплетно напишана и продуцирана од композиторот Роберт Билбилов. „Откако […]

По повод 73 годишнината од постоењето на МНТ – Скопје, на 03 април ќе биде отворена изложбата „Моќта на актерот”

По повод 73 годишнината од постоењето на Македонски народен театар – Скопје, на 03 април во 12 часот, во фоајето на театарот, ќе биде отворена изложбата „Моќта на актерот”. Изложбата е посветена на актерите кои ги имало во разни претстави, на оние актери на кои најбројни им се т.н. епизодни ликови, без кои не може […]

Хајди Клум : Имам 2000 пара чевли

Германскиот супермодел Хајди Клум докажа дека е манијак на темата чевли и призна дека поседува 2 000 пара кои прераснале во импресивна колекција. “Малку ми е срам, сигурно имам околу 2 000 пара чевли и постојано собирам и собирам. Претпоставувам звучи ужасно…” , вели ѕвездата. Како и да е, Хајди тврди дека дизајнерските модели нема […]