Нема да верувате: Еве како навистина се викаат Ријана, Сиа, Лејди Гага … и уште 97 други ѕвезди | Lady

Нема да верувате: Еве како навистина се викаат Ријана, Сиа, Лејди Гага … и уште 97 други ѕвезди


Колку значи името за еден музичар? Billboard ги претстави реалните имиња кои стојат зад псевдонимот на 100 светски поп ѕвезди.

Тоа се:

Абел Тесфаје (The Weeknd)

Стефани Џоан Анџелина Џерманота (Лејди Гага)

Шон Кори Картер (Џеј Зи)

Оника Мараж (Ники Минаж)

Двејн Мајкл Картер Џуниор (Лил Вејн)

Ела Марија Лани Јелиќ-О’Конор (Лорд)

Џоел Томас Цимерман (Дедмаус)

Кетрин Елизабет Хадсон (Кејти Пери)

Mаршал Матерс (Еминем)

Алиша Бет Мур (Пинк)

Кристофер Броу (Френк Оушан)

Пол Хјусон & Дејвид Еванс (Боно & Ди Едж)

Вутер Де Бакер (Готје)

Кристофер Брајан Бриџис (Лудакрис)

Дестилат Хоуп Сајрус (Мајли Сајрус)

Сони Џон Мур (Скрилекс)

Aметист Амелија Кели (Иги Азaлия)

Адел Лори Блу Адкинс (Адел)

Реџиналд Кенет Двајт (Елтон Џон)

Хелен Фолашаде Аду (Шаден)

Кертис Џејмс Џексон Трети (Фифти Сент)

Кристофер Џорџ Валас (Notorious B.I.G.)

Кордозар Калвин Броудес (Снуп Дог)

Алиша Оджело Кук (Aлиша Кис)

Страни: 1 2 3 4