Како наједноставно да си направите триаголник со ресана и оревВо мала касерола на оган се ставаат шеќерот, водата, маргаринот и чоколадото да се соединат, односно да провријаат 2-3 минути.

Се трга од оган се додаваат исецканите ресани, оревите, бисквитите. Смесата убаво се промешува и се истура во триаголник калап обложен со фолија.


Се чува на ладно 3-4 часа да се излади, и зацврсти а потоа се сече на парчиња.