Какво време не очекува денес и наредните деновиДенес времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.


Температурата ќе се движи во интервал од 21 до 29 степени.

Најава: – Антициклонот со центар над централна Европа и кој влијае на времето во Македонија ќе ослабне од недела кога се очекува позначително наоблачнување , локални врнежи и услови за локални грмежи.


-Некаде околу 4ти Октомври ново ЗАЛАДУВАЊЕ на времето и северен ветер.

Извор: meteomax.mk