Какво време не очекуваДенес (19.10.2015) времето во Македонија ќе биде променливо облачно со долги сончеви периоди. Претпладне по некои котлини ќе има појава на слаб магла или ниска облачност. Попладне и кон крајот на денот облачноста постепено ќе се зголемува.


Температурата ќе се движи од 14 до 23 степени.

Од вторник ќе следат нови врнежи од дожд и заладување