Идеи за Божиќни подароци: Што да му подарите на Бикот?Бикот, како еден непоправлив познавач на луксузот и раскошот, навистина е прецизен во вкусот кон подароци.


Што и да купите за Хороскопскиот знак Бик, тогаш задолжително треба да е скапо и да е поврзано со специјално изненадување што ќе го “стопи” неговото срце.

Ако пак е пропратено со мала кутија рачно изработени десертчиња и шише марка алкохол, си го погодил не вистинскиот, туку совршениот пристап кон Бикот.


Земјените знаци ќе се израдуваат како на традиционален и класичен подарок, така и на луксузна козметика или спа постапка, билет за концерт или изложба.

Бикот сака и поклони за домашниот комфорт и ентериер.


А еве и неколку конкретни идеи за тоа што да му подарувате на Бикот, за да го изненадите:

• Арганово, кокосово или какао путер
• миризливи свеќи
• Луксузна долна облека
• Висококвалитетни чоколади и шише вино / виски
• Декоративни перници

И не заборавајте – Бикот сака да добива практични, но скапи подароци.