Категорија: ‘Патувања’

Започна „РАН КОРМОРАН” со најповолните билети за Д Фестивал 2023

Со специјалната промотивна акција „Ран Корморан” започна продажбата на влезници за годинашното, тринаесетто издание на најочекуваниот фестивалски викенд во годината –„Д Фестивал”. Oд денеска, сите љубители на најголемиот музички фестивал во Македонија, можат да ги набават своите билети по промо-цена карактеристична за продажната акција, „РАН КОРМОРАН”! Акцијата важи за тридневните фестивалски влезници со кои посетителите […]

PINK првиот „хедлајнер“ за 52-то издание на Pinkpop

Светската поп икона P!NK е првото име за 52-то издание на Pinkpop. Со својата штотуку најавена европска турнеја, сензацијата во живо ветува дека ќе ја воодушеви публиката во петок, 16 јуни. Американската пејачка последен пат ја посети Холандија во 2019 година, кога успеа да ги изненади своите посетители песна по песна во арената Јохан Круиф […]

„Младите жени доаѓаат со надеж да забременат“ – лековита вода од скопско Катланово развеселува многу семејства

На само 20 километри од центарот на Скопје се наоѓа селото Катланово каде што се допираат медитеранската клима од југ и умерената континентална клима од север. Многу од луѓето веруваат дека водите кои течат од чешмите во Катланово имаат различна исцелителна моќ, наводно помагале за лечење на бубрезите, очите, но и за брачните двојки кои […]

Марио Бионди со прв концерт во Скопје

Марио Бионди својот прв концерт во Македонија ќе го одржи на 12 јуни пред Винарија Камник со почеток во 21.00 часот. Овој пејач и текстописец со раскошен и уникатен глас ќе го претстави својот нов албум „Романтик“ издаден во март а создаден во соработка со фантастичните музичари Масимо Грек и Давид Флорио. Проектот „Романтик“ е […]

Телеком за македонските фанови на Били Ајлиш: Раскажете ја својата приказна и освојте билети за специјалниот перформанс во Германија!

Македонски Телеком ви нуди неверојатна можност да бидете дел од публиката на специјалниот перформанс на Били Ајлиш во Бон, Германија. Учествувајте во предизвикот и искористете ја шансата да освоите патување и влезници за двајца. Добитничката на Греми и Оскар уште еднаш ќе се поврзе со Telekom Electronic Beats на 1 јуни, кога во салата Telekom […]