Категорија: ‘Патувања’

Четири нови имиња на вториот фестивалски ден на Пинкпоп

Вчера на 3 ФМ, бендот со голем рејтинг во Холандија Chef’Special, најави дека ќе настапи на фестивалот во Ландграф оваа година. Исто така денес Floor Jansen, Liam Payne, познат од One Direction, и Joost ќе отпатуваат за Лимбург во сабота на 20 јуни. Претходно Post Malone, Marshmello, Rag’N’Bone Man, Crowded House, Deftones, James Arthur, Mabel, […]

Иновативните производи на Виталиа претставени на најголемиот саем за кондиторски производи – ISM, Келн

Македонската компанија Виталиа по 6ти пат успешно се претстави на најголемиот саем за кондиторија – ISM, Келн. Виталиа го прошири своето портфолио со новите производи Keto truffles и Protein Cookie, преку кои допре до глобална публика и ги искористи четирите саемски дена за отворање на нови перспективи и наоѓање на нови потенцијални пазари. Саемот ISM во Келн претставува собир на сите меѓународни релевантни […]

Тој ја предложи вечерата во авион на „бремена“ жена која седела до него: Нема да верувате каков кошмар доживеал

Нема добро дело што не е неказнето. Аскар Асин, кој е популарен блогер е убеден во тоа. Неодамна тој преживеал апсолутно смешна приказна во авион и тоа благодарение на џентлменското свое воспитување. Еве што пишува Аскари Аисин на Фејсбук: “Во авионот седев до жена, а кога ја донесоа храната, мене не ми се јадеше. Затоа […]

Една мајка со две деца се качи во автобус: Ништо нема да остане од овој народ, ништо!

Една мајка стана повод за безброј коментари на интернет за тоа колку сме го задржале човечкото во себе. Ништо лошо не се случило со жената, но кога една мисла … Еве ја приказната за мајката: “Се качив денес во автобус. Со децата – едното на раце, другото ме држи за јакната. Застанавме до едно седиште, […]

Ксенија (43), мајка на четири деца прогласена за жена на светот!

Новиот сопственик на титулата „Г-ѓа Универзум класичен 2020“ е 43-годишната Ксенија Вербицкаја од Русија. Ксенија Вербицкаја од Санкт Петербург ја освои титулата „Mrs. Universe Classic 2020“ на натпревар што се одржа во Бугарија. Во борбата против 36 натпреварувачи, лентата ја зеде 43-годишна Русинка. Минатата година Ксенија ја освои титулата „Св. Петербург Класик“, квалификувајќи се да […]