Категорија: ‘Патувања’

Новата луксузна куќа на Меган и Хари во Канада – поубава од кралската палата (ФОТО)

Меган Маркл избра нов дом од соништата за да го пресели семејството во Канада, пишува Beautiful & Happy. Оваа фантастична луксузна вила на океанот ја покажа канадска агенција за недвижнини, и се наоѓа во Западен Ванкувер. Цената е нешто повеќе од 27 милиони долари. Тоа е престижна локација каде живеат само богатите, но атмосферата е […]

Преубавата Кана се омажила за човек без раце и нозе: Погледнете како изгледаат 8 години по нивната свадба

Ник Вујчич е роден со тетра-амелија без целосно формирани екстремитети. Според неговата автобиографија, неговата мајка одбила да го види или да го држи кога медицинската сестра го држела пред неа, но таа и нејзиниот сопруг на крајот ја прифатиле состојбата и ја сфатиле како „Божји план за нивниот син“. Во детството, на Ник му била […]

Му се смееле дека живее во приколка во својата ќерка – Но никој не бил свесен каков рај успеал да направи во неа

Џордан Мензел е татко кој направил мал рај од една камп приколка во која живее заедно со својата ќерка. Приколката е долга околу 10 метри и стара околу 40 години. Но, тој ја изреновирал целосно внтарешноста. Погледнете како изгледа:  

Успешен период за огнените знаци Лав, Овен и Стрелец, а водните знаци Риби, Рак и Шкорпија …

Меркур, планетата на разумот и комуникациите ќе биде директен во знакот Лав. Ова е најсреќниот и препознатлив знак во хороскопот. Периодот е идеален за водење на судски постапки, за полагање испити, потпишување на договори, купопродажба на имот, стартување на дејност или врска. Во овој период ќе чувствуваме стремеж да го покажеме потенцијалот и да се […]

Пинкпоп ги најави првите музички имиња за 2020 година – Red Hot Chili Peppers, Post Malone, Zara Larson, Keane, Deftones, …

Пинкпоп ги најави првите музички имиња за 2020 година. Red Hot Chili Peppers и Post Malone се новите хедлајнери кои ќе настапат на 51-то издание на Pinkpop. Исто така Disturbed, Keane, Deftons и Zara Larson ќе патуваат во Ландграф во јуни. Pinkpop 2020 се одржува во петок, 19 јуни, сабота 20 јуни и недела, 21 […]