Временска прогнозаОд утре па се до продолжениот празничен викенд територијата на Македонија ќе биде зафатена од МОЌЕН ЦИКЛОН, името на циклонот е ДИМИТАР. Ќе ни донесе огромна количина на дожд.


Од утре ќе следува период на облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд и со постепено опаѓање на температурите.