Спремни сме за најжестоката журка! Почнува Хајнекен Грин Бич ФестивалСе’ е подготвено за настанот број еден летово. Денес и утре се деновите кога на охридското крајбрежје ќе му се случи најексплозивната забава оваа сезона. Местото на случување е преубавата плажа Парк во Охрид, вратите се отвораат во 20 часот, а атрактивната програма започнува во 21 ч.


Денес, на охридскиот аеродром со својот приватен авион ни пристига Фед Ле Гранд. Феноменалниот холандски диџеј и еден од најдобрите светски продуценти воопшто, кој го потресе денс светот со планетарниот хит “Put your hands up 4 Detroit”, има импресивна професионална биографија во која отскокнуваат соработките со Мадона, Колдплеј и Блек Ајд Пис. Фед Ле Гранд реди успех по успех и е омилен диџеј на најатрактивните глобални подиуми како оние во Амстердам, Ибица, Лас Вегас, Мајами, Лондон, Миконос…

Фед Ле Гранд доаѓа со врвен продукциски тим кој што е задолжен за неповторливо аудио и визуелно доживување. За тие потреби, Пасворд Продакшн и Октопуси Ентертејмент обезбедија екстра засилено озвучивање кое ги исполнува највисоките критериуми на фестивалите од светскиот крем.


На 1-ви август, сабота, за прв пат на Хајнекен Грин Бич Фестивал ќе настапи и најголемиот македонски електронски артист, Кирил Џајковски. Џајковски доаѓа со единствената ТК Вондер и австралискиот хип хоп и драм енд бејс продуцент, ЕмСи Васп. Џајковски во последните години е редовен гостин на најголемите европски фестивали, каде е пречекан како една од најголемите ѕвезди. Неговото шоу е неповторливо, а токму тој беше виновникот за распродадената втора вечер на Д Фестивал во Дојран.

Дополнително, Хајнекен Грин Бич Фестивал ќе има полна програма со најквалитетните домашни денс и електро артисти. Заради преголемиот интерес за Хајнекен Грин Бич Фестивал и апетитот на публиката за уште подолга забава, вратите ги отвораме во 20 часот, а програмата започнува во 21 со следниов распоред: