Работи кои мажите ги сакаат на првиот состанокМажите очекуваат да имаат секс со својата нова партнерка на третиот состанок, додека за дамите тоа е можно да се случи дури по петтото излегување, покажува истражувањето.


Она што им се допаѓа е еден мажи е карактерот, чувството за хумор и пријатен парфем. 7% од дамите признаваат дека би легнале со маж кој бил доволно великодушен да се чувствува добро.

Посилниот пол од своја страна не чувствува сексуална желба кон жени со небраснати нозе и валкана долна облека. Она што ги привлекува, е самодоверба и прекрасна долна облека.


Црвеното секогаш врши работа бидејќи асоцира на љубов и страст. Многу од мажите сакаат жена, облечена во црвено. Според истражувањето жените ги импресионираат повеќе мажите со чевли на потпетици отколку патики.

Јавна тајна е дека мажите не сакаат најблаго речено тешка шминка. Колку природна, толку подобра. Едноставно истакнете го убавото.


Некористете тешки парфеми. Ако веруваш во последните истражувања за мирисите, мажите ги сакаат природните мириси како ванила, цимет.

На првиот состанок мажите сакаат да дознаат за тебе повеќе, да слушнат нешто поинтересно и забавно, па не двоумете се да се покаже духовитост и смисла за хумор.