Какво време не очекува денес и овој викендДенес (25.03.2016) времето во Македонија ќе биде променливо облачно со долги сончеви периоди со услови за слаб локален дожд и снег на повисоките места.


Ќе дува умерен, а повремено и засилен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 5 до 12 степени.


За време на викендот и во почетокот на следната седмица на повеќе места се очекуваат утрински температури под 0 степени.