Како да ја претворите вашата спална соба во своја мала оазаБез разлика каде живееме, во куќа или стан, нов или стар дом, има едно место, во кое треба да се опуштиме и да се ослободиме од стресот. Ова место на тишината е нашата спална.


Без разлика колку е голема просторијата и каков мебел има во него, постојат неколку мали трикови, со кои лесно и без многу трошоци ќе ја претворите спалната соба во своја мала оаза на мирот.

Еве кои се тие:


1. Покријте го подот со тепих

Kилимот дава удобност на секоја соба. А и нема да ви е ладно, кога се шетате боси.


2. Направи место за седење

Идеална за тоа е клупата до креветот. Обично овие клупи се навистина удобни, бидејќи се прават со капак и во нив можете да ставите разни работи.

3. Направете да изгледа луксузно

Не треба да се трошат многу пари за скапи украси за да изгледа спалната луксузна. Доволно е да се стави на креветот меко, плишано ќебе, големи перници и слично!

4. Додадете топлина со светлата

Две-три светилки кои емитуваат дискретна светлина ќе внесат доза романтика во спалната.

5. Додадете комфорт со слики

Типот на прекрасен пејсаж на ѕидот делува смирувачки. Друга опција е позитивна мисла која ќе ви напомни дека животот е прекрасен.