Еве какво време не очекуваДенес (15.08.2016) времето во Македонија ќе биде сончево и ТОПЛО.


Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 25 до 33 степени.


Временската прогноза ја подготви СЛАВЧО ПОПОСКИ, meteo 24.mkвре