Викенд метео – Сабота со дожд, недела умерено облачно. Сончево во понеделник со студенo утрo

vremeesen

Во Македонија во претпладневните часови ќе биде умерено облачно и ветровито, попладне нестабилно со врнежи од дожд. На планините над 1600 метри со врнежи од снег, велат од weather4all.com.mk.

Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен североисточен ветер. Ветерот понекаде ќе достигне брзина и до 35 км/ч. Утринските температури од 0°C до 7°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 5°C односно до 13°C.

Што издаваат чевлите кои ги носат луѓето

cevli

Бил Клинтон, се прослави со бројни изневерувања, и тој носи 45 број чевли. Ногата му е поголема од оние на сите други американски претседатели, почнувајќи од Абрахам Линколн.

Чевлите се индикативни и за многу работи, освен за верноста. Нивниот стил, цената, бојата, и состојбата ја издаваат емоционалната состојба на човекот, па дури и неговите политички ставови.

Скапите чевли обично ги носат успешните луѓе со добри плати. Светлите и колоритните избираат екстроверт, се додава во истражувањето.

Новиот пентхаус на Џенифер Лопез за $ 22

penthaus3

Џенифер Лопез си купи нов стан во една од најпрестижните згради во Менхетн – The Whitman. Во неа живеат уште Челзи Клинтон, Џеф Гордон, хеџ фонд менаџерот Џон Силвец и други ВИП личности.

Цената на живеалтиштето на поп ѕвездата е 22 милиони долари. Пентхаусот има поглед на Медисон Сквер Парк и зафаќа површина од 603 квадратни метри.

Во него има 4 спални, 6 бањи и четири тераси. Областа само на терасите е 280 квадратни метри. Таа поседува и приватен лифт.

Погледнете неколку фотографии:

Браќата и сестрите се корисни за здравјето

Happy couple embracing and laughing on the beach

Да израснеш со брат или сестра влијае како на физичкото, така и на психичкото здравје и помага во обликувањето на карактерот. Браќата и сестрите не прават помалку егоисти. Да се грижиш за некого од најрана детска возраст категорично влијае поволно на карактерот – ни помага да сме свесни и да ги сослушаме другите.

„Ова се однесува особено за момчињата во пубертет. Ако тие израснат со брат или сестра, егоистичните манифестации се многу помалку, а тоа се одразува како целина на спокојството во овој важен транзициски период во животот на детето”, објаснуваат авторите на истражувањето на темата Лаура Педи-Вокер, пренесува изданието „една“.

6-те квалитети на порно актерките кои мажите ги обожаваат

Man Men season 5 premiere

Независно како го прифаќате фактот дека дечко ви гледа порно, не може да негира дека овој тип филмови се фаворитни за сите мажи (а и за доста жени).

Повеќето од нас реагираат со шокираност на девојките, подготвени да имаат секс пред камерите. Меѓутоа, ако се погледне добро, имаме што да научиме од нив.

Особено, ако сакаме да се радуваме на лекомислен секс со партнерот. Бидејќи во овие девојки има нешто за кое секој маж си сонува!