Lady

Како жените ги оправдуваат изневерувањата кон партнерот

Во последно време сепак статистиката покажува кон растот на женските изневерувања. Истражувачите од Велика Британија се обидоа да ја објаснат причината за таквото однесување од страна на понежниот пол. Како резултат тие откриле четири основни објаснувања зошто жените одлучуваат да го менуваат на својот партнер.

На прво место е виновна нивната свест, особено кај луѓето со долгорочни односи. На второ место со неверството дамите го изразуваат своето незадоволство од партнерот, при што одат кај туѓи мажи. Сопружниците им го прават истото, кога не се задоволни од своите партнери.

Третата причина е недостатокот на зрели односи. Секој конфликт може да доведе до намалено либидо и до желбата да најдете утеха кај друг.

И конечно на крај е исчезнувањето на искрата во спалната соба. Ова е најдиректен пат кон неверството на еден од двајцата партнери – рутината и недостатокот на возбуда која ја туркаат жените во рацете на друг маж. Не е за занемарување и тоа дека голем дел од анкетираните признаваат дека недостатокот на секс цела година го надополнуваат во креветот на друг маж. “Мојот сопруг престана да ме сака” или ” Тој никогаш не беше иницијатор за секс” се другите главни причини за неверство.

Како да го израдувате дечкото?

Како девојките, така и момчињата сакаат изненадувања и тој би се радувал на секој еден романтичен гест. Ако ги сакате односите со дечко ви да се развиваат се подобро, убаво е од време на време да правите неколку работи за партнерот.

Ви нудиме неколку изненадувања, со кои ќе го израдувате вашиот пријател или пријателка и тоа без многу напор.

Како да направите чоколадна торта за една минута

Како би реагирале ако ви кажеме дека е можно да се направи вкусна чоколадна торта само за една минута?

Да, сосема сериозно! Наидовме на оваа техника во американскиот сајт Chocolatecoveredkatie.com и одлучивме дека треба да ви споделиме рецепт за ова симпатично задоволство.

За таа цел ќе ви биде потребна една чаша во која ќе ја направите оваа инспиративна лесна и брза торта, малку трпение и следните производи:

3 лажици какао во прав
3 лажици брашно
1/4 лажичка сол
3 чајни лажици кафеав шеќер
1/3 лажичка прашок за пециво
2 лажици масло
3 лажици млеко
1/2 лажичка сува ванила

Во сад со соодветна средна големина измешајте ги сувите состојки од листата (какаото, брашното, солта, кафеав шеќер, прашок за пециво, ванила) и промешајте ги добро. Потоа додадете млеко и масло и повторно промешајте до добивање на хомогена смеса.

Префрлете ја добиената смеса во соодветна чаша, чие дно и ѕидови претходно сте ја намачкале со масло, и ставете ја 40-50 секунди во микробранова печка.

По желба можете да направите ефектна глазура со течно чоколадо, кога веќе сте ја извадиле мини тортата од чашата.
Добиената порција е за еден човек, но на ист начин можете да направите мини колачи за вашата партнерка, за целото семејство, и за гостите кои ги очекувате.

Кој рече дека убавите работи кратко траат? Еве го доказот – едноминутно слатко искушение.

Погледнете ја оваа преголема радост на едно куче, откако ја виде газдарицата по долга разделба (ВИДЕО)

Мудрите луѓе рекле дека најдобар пријател на човекот е кучето. Видеото, кое ќе ви го покажеме денес, ја докажува оваа апсолутна вистина!

Кучето кое ја гледа својата газдарица по 2 години разделба, паѓа буквално во несвест од радост! Двајцата биле разделени подолго време, бидејќи жената била на работа во Словенија.

Погледнете за каква безусловна љубов станува збор:

Што да НЕ облекувате на интервју за работа

Дали ќе ја добиеш позицијата зависи најмногу од квалитетите и начинот на кој ќе се справиш на интервјуто. Но не заборавај дека облеката исто така игра важна улога.

Еве што во никој случај не треба да носиш:

Премногу разголена облека

Однесувајте се професионално и не се соблекувајте премногу. Нема побрз начин да создадеш лош впечаток на оној кој има моќ да те вработи, од тоа да му ја покажеш премногу твојата гола кожа. Изгледаш поевтино и како да не ти е гајле дали ќе те земе на работа или не.