Сузана и Атиџе патувале од Истанбул – Еве што напиша Турунџиева на социјалните мрежиСузана Турунџиева претходните денови заедно со Атиџе Муратова беа на патување во Истанбул. Таа на социјалните мрежи утрово сподели:


Тажно, многу тажно утро😫😥Утрово како никогаш до сега телефонот ѕвонеше и нотификации стигаа на секои 2,3 секунди. Атиџе и јас сме добри и безбедни, ВИ БЛАГОДАРИМЕ за грижата🙏🙏🙏 Многу не потресе веста за големата трагедија во која настрадаа наши и странски државјани и искрено сочувствуваме со семејствата на настраданите. Бог да им дава сила да ги издржат овие тешки денови 🙏😥😥😥😥😥