Еве како сами најлесно да направите убава пита (Видео)


За фил:

• 1 главица кромид

• 1 лукче

• 100 ml вода

• 500 г мелено месо (по можност мешано)

• 1 чаена лажичка пипер

• мелен црн пипер

• сол по вкус

За тестото:

• 7 г сув квасец

• 125 мл пресно млеко

• 1 со лажичка Шеќер

• 125 мл павлака

• 1 чаена лажичка сол

Страни: 1 2 3 4