Категорија: ‘Мода’

Росица Мршиќ со деветнаесетта сезонска колекција

Деветнаесеттата сезонска колекција на дизајнерката Росица Мршиќ ќе биде прикажана на 24 април, во 20 часот во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“, во организација на Моден викенд Скопје. Најновата колекција наречена „Celia“ е инспирирана од портретите на Силија Биртвел насликани од познатиот англиски уметник Дејвид Хокни. Станува збор за урбана и некоформистичка шик […]

Сите ја знаеме по оваа фотографија. Погледнете како изгледа денес Кристина

Кристина Поптрпева уште во 2016тагодина се покажа како најталентирана меѓу 50-те девојки. Таа тогаш заедно со претставничката на Канада, со исто толку поени, ја подели титулата Мис Талент на Мис Глоуб. На изборот Кристина го претставила својот талент за пеење. Таа е манекенка и модел во модното студио Црнокрак и има учествувано на повеќе интернационални […]

Како изгледаат порно актерките без шминка (фото)

Козметичарката на неколку порно ѕвезди, Мелиса Марфи покажа на „Инстрагам” фотографии на девојки од еротски филмови направени пред и по шминката. Таа тоа го прави веќе осма година, а работата ја добила благодарение на свој пријател, кој работел во порно студио. „За едно шминкање на лице може да заработам до 150 долари. Токму тоа ме […]

Што ако не сте создадени да бидете типична трудница

Многубројни се жените кои се спремни да ги поднесат сите тешкотии само за да имаат дете, но за некои жени оваа цена е превисока. Што ако не сте створени да бидете типична трудница? Мојата чудна бременост е серијал на TLC каналот кој нуди суров и интимен приказ на подемите и падовите на тие трудници. Ќе […]

Кратка или долга коса – еве како како да дознаеме што повеќе ни одговара

Англиски стилисти го открија “правилото на петте сантиметри”, со што секоја жена може лесно да утврди дали ќе и одговара кратка фризура, или е подобро да носи долга коса, пишува во “Дејли мејл”. За да се утврди тоа, на дамите единствено им треба молив и метро. Ако растојанието помеѓу линијата на врвот на брадата на жената […]