Ќерката на богатиот Башар кој загина синоќа во авионската несреќа е една од најубавите турчинки (Фотографии) | Lady

Ќерката на богатиот Башар кој загина синоќа во авионската несреќа е една од најубавите турчинки (Фотографии)


Според турските власти, сите во авионот починале. Авионот имал 11 лица, соопшти портпаролот на иранската организација за цивилна авијација Реза Џафаризаде.

Во авионот имало три лица од екипажот, а осум патници. Најмалку еден од патниците е член на бизнис-линијата на турски Башаран. Авионот е во сопственост на Бахаран холдинг. Според турски медиуми на одборот се наоѓала 28-годишната Мина Башар која е ќерка на Хусеин Башар, глава на бизнис кланот Башар.

Таа и седумте девојки се враќале дома од нејзината моминска вечер во Дубаи. Мина требала да се омажи следниот месец. Три дена пред трагедијата таа качила неколку слики во Инстаграм од забавата, како и други кадри од Дубаи, на кои се гледа и несреќниот авион. На социјалните мрежи, исто така, се поставени видеа кои ги видела Мина и нејзините другарки на концертот на британската пејачка Рита Ора во ноќен клуб во Дубаи. Авионот паднал во близина на градот Шахр-е Корд.