Девојче пронајдено живо под рушевините во Бејрут: Била затрупана 24 часа, спасувачите копале со раце за да дојдат до неа (ВИДЕО)Во експлозијата што се случи во Бејрут загинаа повеќе од 130 луѓе, a повредени беа илјадници.


На социјалните мрежи беше објавено и видео од спасување на едно девојче кое поминало 24 часа под урнатините, пренесува „Дејли мејл“.

Во видеото на следната страна се гледа како спасувачите со голи раце копаат за да го спасат девојчето и да го извлечат од рушевините.


Страни: 1 2