Loading...

69-годишниот Ричард Гир и неговиот 35-годишен очекуваат бебе


69-годишниот актер се ожени со Александра пред 4 месеци. Сега двајцата го очекуваат своето прво дете, но сеуште не е јасно дали тоа ќе се роди во Шпанија или САД, пишува шпанскиот весник “Еј Би Си”.

Двојката има деца од претходните врски – Ричард го има синот Хомер од бившата сопруга Кери Лоуел, а Алехандро – 5-годишниот син Алберто од Говинд Фридланд.

“Јас сум најсреќниот човек во светот – рече тој. Како би можело да е поинаку? Женет сум за убава жена, која е паметна, сензуална, посветена да им помага на луѓето, а освен тоа е забавна, трпелива, умее да простува и е одлична готвачка. Таа е подготвува најубавите салати на планетата. Алехандро медитира, вегетаријанка е и добра мајка. Таа е родена во Шпанија, татковина на кралеви и кралици ”

Ричард Гир и Алехандра Силва се состанаа пред четири години преку заеднички пријател во Позитано, Италија, и веднаш сфатија дека се родени еден за друг.