Ѕвездите влијаат на сè: Кога да започнете врска, а кога да стапите во брак?!Ѕвездите влијаат врз сè, дури и на почетокот на емотивната врска и бракот и го одредуваат квалитетот на врската на двојката. Од црковна гледна точка во православниот свет, не треба да се мажите за време на постот. Од астролошка гледна точка, постојат датуми на кои не треба да се започне врска или да се ожените.


Овие се следните денови:

– Периодот кога трае затемнувањето на сонцето или месечината, периодот меѓу овие два феномени не носи среќа, а може да има големи расправии за парот, па дури и неплодност.


– Кога Месечината е во најтемна фаза пред доаѓањето на младата месечина или во времето на последната четвртина на Месечината, кога оди од последната четвртина до младата месечина.

– Во времето на младата месечина во човечки знак, Водолија, Близнаци или Девица затоа што носи многу мешање од страна, несогласување, особено ако е „нападната“ од Марс, Уран, Сатурн.


– Во време кога сврзувањето на Марс и Нептун може да доведе до физичко насилство во семејството, еден од двајцата може да биде склон кон финансиски малверзации.

– Во времето на сврзување на Месечината и Марс, особено ако двете планети се во Шкорпија, Рак или Јарец. Ако се во Вага, бракот може да биде прељублив, ако е во Бик има дискусии за пари, ако е во Овен постои преголема доминација на еден од партнерите и барањето на сопругата е премногу. Ако се во Риби, човекот е слаб човек, склоен кон алкохол. Ако Месечината и Марс се во Стрелец, обајцата се склони кон флертување, а во Девица премногу посветени на бизнисот. Ако тие се во Лавот, настапуваат љубоморните сцени.

Продолжува на следната страна

Страни: 1 2 3