Жизел Бундхен чини 128 000 долари на ден!Жизел Бундхен долго време е највисокоплатениот модел во светот. Но, дури по нејзините стандарди сепак оваа година е успешна. Таа освои 47 милиони долари во последните 12 месеци, или околу 128 000 долари на ден, пренесува biznisvesti.mk.

Супермоделот потпиша со Н & M, се снима во филм на Баз Лурман за Chanel и го врачи Купот на Светското фудбалско првенство од името на Луј Витон меѓу редовните ревии за брендови како Carolina Herrera, Isabel Marant, Emilio Pucci and Balenciaga.


Списанието “Форбс” наведува дека откако почнува да ги следи нејзините приходи во 2001 година, Бундхен стекнала состојба на нето вредност од малку под половина милијарда долари.

“Тажно е што луѓето кои ги пишуваат овие листи, немаат информации за нивните банкарски сметки”, вели Жизел. “Заработуваат добро, добивам доста пари, но не како што тие тврдат. Искрено, не ме возбудува дали сум дел од оваа листа”, додава таа.