Жестока битка на сексапил помеѓу г-ѓа Роналдо и г-ѓа Меси (фото)Кристијано Роналдо и Лионел Меси водат веќе повеќегодишна војна на фудбалскиот терен и двајцата годишно го менуваат водството за најдобар играч во фудбалот.


И двајцата се борат за индивидуални признанија, трофеи со клубот и националните тимови, рекламните договори итн.

Тие сепак водат жестока војна и на другиот фронт – нивните понежни половини.


Додека Меси е речиси целиот живот со својата Антонела, Кристијано од пред околу 3-4 години е со блескавата Ирина Шејк.

Двете вонземни убавици дефинитивно се во топ 5 на најубавите фудбалски пријателки / сопруги, но која според вас е поубава?

Еве ја Антонела:

Еве ја Ирина Шејк: