Жените со права коса сонуваат за кадрава коса: Еве со кој трик може да си направите брза и лесна фризураЖените со права коса на пример сонуваат за кадрава коса и обратно. Ако вие сте обожавателка на долга и права коса и сакате да ја соберете, можете и да пробате со еден стар памучен чорап.

Отсечете ги “прстите” на чорапите и завиткајте ги во ластик. Чешлајте ја внимателно косата и врзувајте ја со висока опашка, а потоа испрскајте ја со вода.

Следува најтешкото и најинтересното – Косата врзете ја во пунџа со чорапи и спијте така една ноќ. За подетално во видеото:

Продолжува на следната страна:

Страни: 1 2