Жените лудуваат по ќелави мажи со брада: Еве зошто им се толку привлечниДискусијата на Редит откри дека жените многу ги привлекуваат мажи кои немаат коса, но имаат брада. Тие се сметаат за многу мажествени и интелигентни. Тие исто така мислат дека се многу самоуверени и повеќе ги ценат бидејќи не се срамат да покажат дека немаат коса, тоа го покажуваат со гордост и не се грижат за туѓите коментари.


Двејн Џонсон, Џејсон Статам, Гвардиола или Крис Датри се само дел од славните мажи кои на жените им се исклучително привлечни поради нивната ќелавост и брада. Велат дека е добитна комбинација ако сакате маж кој изгледа силно, мажествено и малку опасно.
Еве што рекоа жените на форуми како Quora и Reddit:

– Единствениот ќелав маж што го познавав беше, од сосема неповрзани причини, најубедливиот пример за мажественост досега – напишалa еднa.


– Ако сте самоуверени и интелигентни, ќелавоста не е важна, а брадата само го комплетира целокупниот впечаток – додава другa.

– Повеќе би сакала да имам ќелав маж со силен став отколку некој со коса и без карактер – пишува таа во еден коментар, пренесува Skullshaver.


Еден маж дури објави слика на Редит под која многу корисници коментираат дека му изгледа одлично и дека е многу привлечен.

И кажете ни го вашето мислење, што мислите за ќелавите мажи со брада?