За мека и нежна кожа и по првите знаци на стареење – EUCERIN HYALURON FILLER + ELASTICITY крема за рацеКога кожата почнува да старее постепено ја губи еластичноста и сјајот, а брчките кои се појавуваат со тек на време стануваат подлабоки и позабележителни. Медицинските експерти тврдат дека процесот на стареење на кожата започнува кратко по 20-тата година, па затоа советуваат користење на соодветна заштита која ќе ја освежи, подмлади и одржи кожата здрава дури и во поодминатите години.


Откако ќе ги забележите првите знаци на стареење, време е да ја одберете вистинската нега за вашата кожа. А кога се работи за нешто толку чувствително како кожата, тогаш мора исклучително да се внимава: дали производот е соодветен за типот на кожа, колкаво ниво на заштита нуди, што се наоѓа во неговиот состав и дали е погоден за долготрајна употреба. Изборот на идеалниот производ е секогаш тежок. Но, за среќа, секогаш можете да се потпрете на медицинската козметика на Eucerin!

Новата крема за раце од Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity има совршена формула која помага кожата да остане цврста, сјајна и еластична дури и по појавувањето на првите знаци на стареење. Специјално создадената формула помага да се пополнат длабоките брчки и да се обнови горниот слој на постарата и оштетена кожа. Иновативната мешавина на Eucerin која содржи хијалуронска киселина видливо ги намалува длабоките брчки, додека Арктиинот, активна состојка којашто докажано го забрзува обновувањето на колагенот во кожните клетки, работи видливо да ги згусне длабоките брчки и го забрзува обновувањето на колагенот во клетките на кожата. Кожата на допир станува цврста и мазна, а изгледа освежено и сјајно.


Кожата дополнително се оштетува од штетните сончеви зраци, чиј ефект низ годините станува сѐ поголем со секое наредно изложување на сонце. Меѓутоа, заштитната крема Hyaluron-Filler + Elasticity на Eucerin ќе направи да не се грижите за овој мал проблем бидејќи дневната крема содржи UVA и UVB заштита (SPF 30), така што можете да ја нанесете непосредно пред излегување на отворено и да уживате во сонцето без грижи дека тоа ќе ви ја оштети кожата.

Оваа крема се препорачува за користење откако ќе ги забележите првите знаци на стареење на кожата, а особено голем ефект има на кожа со дамки и флеки направени од сончевите зраци или пак од староста. Тиамидолот кој го содржи оваа крема ги елиминира ваквите појави, а комбинацијата со хијалурон ѝ помага таа да изгледа помазно. Производите на Eucerin збогатени со хијалуронска киселина ќе ја направат кожата на вашите раце мазна и еластична преку специјалната формула за подмладен и сјаен изглед.