Васил Гарванлиев официјално стапи во брак – Еве како изгледа неговиот сопруг (Фото) 


Македонскиот пејач Васил Гарванлиев и официјално стапи во брак. 

Гарванлиев на Инстаграм сподели албум со фотографии во чиј опис напиша „Двајца станаа едно“ и порача секој да ги следи своите соништа.


„Двајца станаа едно. Љубовта победува. Среќен месец на гордоста. Останете верни на себе и следете ги соништата“, напиша Васил.