УХМР: Еве какво време не очекува наредните деновиВо понеделник претпладне ќе има извесно зголемување на облачноста со услови за провејување на слаб снег во јужните делови, соопшти УХМР.


Потоа до среда ќе преовладува претежно стабилно и суво време, а во четврток се очекуваат локални врнежи од дожд и снег.

Утринските температури и натаму ќе бидат насекаде под нула, но поради зголемената облачност ќе бидат повисоки во споредба со оние од претходните два дена.