AVON LUXE – Блескава шминка со допир на луксузКога е во прашање гламурозниот изглед, изборот на вистинската шминка и фризура е истовремено важен како и изборот на тоалета. Затоа, за моментите кои ви значат почувствувајте ја магијата на гламурот и користете професионална шминка која вистински ќе ја истакне вашата природна убавина.


Ви ја претставуваме линијата AVON LUXE со вистински скапоцени состојки и раскошни бои, спакувани во златен гламур. Дефиницијата за луксуз и елеганција.

1315_02329_porcelain LUXE found


 

 

Свиленикава течна пудра AVON LUXE Изгледот, чистината и природниот сјај на лицето се најважни при секоја свечена пригода. Особено во топлите денови ако сакате долготрајна шминка со која ќе изгедате убаво на фотографиите, основата игра најзначајна улога. Затоа одлучете се за професионална, но лесна пудра.

Професионалната, Блескава пудра Luxe на AVON со екстракт од бел сафир ѝ дава на кожата ултралесно, хидрирано чувство и тонирање. Не ги затвора порите, а истовремено штити од штетните сончеви зраци со заштитен фактор 20.1401_36624 PINK LUST LUXE spark

 

 

 

Кремаст кармин AVON LUXE Доколку сакате гламурозен изглед на усните, потребен ви е луксузен кармин кој ја нагласува нивната свежина и природност.

Кремастиот кармин Luxe на AVON содржи комплекс за истакнување на усните со чиста свила, за меки, испакнати и гламурозно сочни усни. Луксузни формули ќе ги направат вашите усни божествено меки и хидрирани, уште со првото нанесување.  

 

 

PCCGD_065_SP_1142150JUL3112

 

Палета со сенки за очи AVON LUXE Кај професионалната шминка, во било која пригода, очите секогаш го добиваат приматот на најважни во истакнување на женската убавина.

Сенките за очи Luxe содржат екстракт од орхидеја за нежно, свиленкаво и сензуално чувство на капаците, а палетатаи нуди пет висококвалитетни, гламурозни бои збогатени со многубројни пигменти, во едно кутиче за хипнотизирачки дневен и ноќен изглед.  

 

 

SCCGD_001_SP_1142161NOV0613

 

Бронозено руменило AVON LUXE Создадено од килибарно и арганово масло кои ѝ даваат блескав сјај и мазност на кожата.

Руменилото со бронзен сјај Luxe совршено се надополнува во свечената шминка. Руменилото е исто така совршено за топлите денови, кога кожата добива малку тен од сонцето, а не сакате да користите течна пудра.